Ana Sayfa Münih Davası 15 Aralık Münih Mitingine Devrimci Demokratik Kurumlardan Ortak Çağrı!

15 Aralık Münih Mitingine Devrimci Demokratik Kurumlardan Ortak Çağrı!

MÜNİH: 15 Aralıkta Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi önünde 10 devrimci – komünist tutsakla dayanışmak için kitlesel bir Miting düzenlenecek.

Cuma günü saat 11.30 da Mahkeme binası önünde gerçekleştirilecek olan, Almanyalı,İsviçreli ve Avusturyalı 13 Göçmen Devrimci Demokratik örgütün imza koyarak desteklediği PARTİZAN tarafından yapılan Miting çağrısı yanında, ayrıca EDİBESE Platformu bileşenleride Mitinge katılma çağrısı yaptı.

Böylelikle, bütün kurumların ortaklaştığı birlikte katılarak gerçekleştirecekleri Miting`de; 10 devrimci tutsak sahiplenilirken, Türkiye de devlet tarafından gerçekleştirilen Aralık ayı Katliamları, 19 Aralık hapishaneler, 24 Aralık Maraş ve 28 Aralık Roboski katliamları kınanacak.

Ayrıca Türkiye Hapishanelerinde yürürlüğe koyulmaya çalışılan Tek Tip Elbiseye ve Öcalan üzerindeki Tecrite karşı protestolar gerçekleştirilerek, tutuklu bulunan HDP eşbaşkanları ve milletvekilleriyle tutuklu gazetecilere özgürlük şiarları gündeme getirilecek.

Devrimci demokratik kurumların birlikte gerçekleştirecekleri 15 Aralık mitingine tüm duyarlı kesimlere, Mitinge katılma ve ortaklaşa mücadeleyi büyütme çağrıları yapıldı.

15 Nisan 2015 den bugüne tutuklu bulunan ve 17 Haziran 2016 tarihinden buyana dava duruşmaları devam eden tutsaklar, mahkeme önünde her ay yapılan kitlesel mitinglerle sahiplenilerek devrimci dayanışma örnekleri sergilenmektedir.