Ana Sayfa Avrupa 3. Partizan Eğitim ve Tatil Kampı başladı

3. Partizan Eğitim ve Tatil Kampı başladı

3. Partizan Eğitim ve Tatil Kampı`nın Kolektif Üretelim, Kolektifle İLERLEYELİM şiarıyla resmi açılışı gerçekleştirildi.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Partizan Eğitim ve Tatil Kampı “Kolektif Üretelim, Kolektifle İLERLEYELİM” şiarıyla 22 Temmuz günü Kamp komitesi tarafından yapılan selamlama ve açılış ile başladı.

Partizan geleneğine gönül vermiş Türkiyeli ve Türkiye Kürdistanlı göçmen emekçilerin, Kadın ve Gençlik aktivistlerinin yoğun katılımıyla coşkulu bir şekilde başlayan kampın açılış aşamasına yaklaşık 100 kişiyi aşkın bir kitle katılım sağladı.

Partizan Eğitim ve Tatil Kampının açılışı, Kampın genel siyasal ve örgütsel yönelimine dönük kamp komitesinin yapmış olduğu bilgilendirme ve sunumla gerçekleştirildi. Bu bağlamda Teknik ve genel sorumluluk, Gezi ve Kültür-Sanat faaliyetleri, Yerleşim ve Kamp Kordinasyonu, Gençlik ve Kadın çalışması, Çocuk eğitimi ve programı sorumluluğu konularında kamp komitesinin yapmış olduğu görevlendirme temelinde yapılan kitle değerlendirmesi ve zengin tartışmalar ışığında kampın siyasal ve ideolojik yönelimi çerçevesinde belirlediği seminer konuları, gezi ve kültür – sanat faaliyetleri, çocuk eğitimi ve yönelimi noktasında sürdürülen tartışmalarla birlikte 1.Hafta programı şekillendirildi. Bu noktada özellikle çocukların kollektifin faaliyetlerini bir parçası olarak programsal çocuk eğitimi konularında kampın kafa yorması, katılan kitlenin olumlu görüşlerini ve beğenisini topladı ve 23 Temmuz itibariyle, gençlik ve kadın çalışmaları, kamp yayın faaliyeti konularındaki çalışmalarıda içeren bir biçimde zenginleştirilerek sürdürülmesi belirlendi.