Ana Sayfa Avrupa 4 Mevsim Gerilla Belgeseli gösterimi Viyana ve Neunkirchen`de ilgiyle karşılandı.

4 Mevsim Gerilla Belgeseli gösterimi Viyana ve Neunkirchen`de ilgiyle karşılandı.

4 Mevsim Gerilla Belgesel gösterimi Viyana ve Neunkirchen`de ilgiyle karşılandı.

Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya yoldaşın doğumunun 70.yılı ve katledilişinin 46.yılı vesilesiyle yürütülen kampanya çerçevesinde Avrupa`da gösterimleri gerçekleşen 4 Mevsim Gerilla Belgeseli 14 Nisan günü Viyana ve Neunkirchen`de izlenime sunuldu.

Belgesel gösterimini geçilmeden önce Partizan tarafından “4 Mevsim Gerilla” konulu gösterime ve Doğumunun 70.yılı ve katledilişinin 46.yılı vesilesiyle sürdürülen kampanya çerçevesinde siyasal sürece ilişkin bir sunum gerçekleştirildi. Partizan adına; “Zorlu ve çetin şartlarda, halkın kurtuluşu için, hiç bir çıkar gözetmeksizin can bedeli mücadeleye atılan ve bu mücadeleyi her türlü saldırı, baskı ve kuşatma altında kararlıca sürdüren, dağların zirvelerini mesken eylemiş Halk savaşçılarının bizlere umut düşmana korku veren Gerilla yaşamlarını izlemeye geçmeden önce, sizleri parti ve ordu şehitlerimiz şahsında tüm dünya devrim, sosyalizm ve komünizm şehitleri için, ölümsüzlerimizin anısına saygı duruşuna çağırıyoruz! denilerek,

Saygı duruşu ardından yapılan konuşmada;“Kaypakkaya yoldaş, Yanlış olana, zaaflı olana, devrimci olmayana, komünizmin sadece bir rüya olarak görülmesine, iddiasızlığa, umutsuzluğa, revizyonizme, oportünizme ve reformizme karşı direnme biçimidir. Yönünü kaybeden için görebiliyorsa kutup yıldızı, duyabiliyorsa ihtilalci-komünizmin Sur borusu, hissedebiliyorsa proletaryanin sarsıcı kini ve öfkesidir. Ve biz onu her an, her durumda ve her sarsıcı tasfiyecilik, reformizm dalgasına karşı mücadelede hissediyoruz, yaşıyoruz, yaşatıyoruz ve yaşatacağız. Emperyalizmin ve dünya gericiliğinin her türlü faşişt saldırı ve katliamlarına karşı direnen mazlum halkların kavgası devam ederken, Maoizm biliminin yol göstericiliğinde dünyanın dört bir yanında Silahların eleştirici ve değiştirici gücüyle, iktidarın Namlunun ucunda olduğu tarih bilinciyle, savaşanlara ve zirveleri adımlayanlara, Halk savaşçılarına selam olsun!” denildi.

TİKKO Gerillalarının yaşamını konu alan ve gerilla savaşından kesitleri içeren belgesel filmin can bedeli sürdürülen devrimci savaşımın kitlelere ulaştırılmasının olumlu olduğu katılımcılar tarafından belirtildi. Yine 11 Mayıs Cumartesi günü Almanya`nın Stuttgart kentinde merkezi olarak gerçekleşecek olan İbrahim Kaypakkaya yoldaşı anma gecesine ilişkin film öncesi çalışmalarından kesitler sunularak geceye katılım çağrısında bulunulduktan sonra etkinlik sonlandırıldı.

 

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.