Ana Sayfa Avrupa 4 Mevsim Gerilla Belgeseli Paris ve Wörgl`de Kitlesel katılımla izlendi

4 Mevsim Gerilla Belgeseli Paris ve Wörgl`de Kitlesel katılımla izlendi

PARİS: Partizan tarafından Komünist önder Kaypakkaya yoldaşın doğumunun 70. yılı ve katledilişinin 46. yılı vesilesiyle yürütülen kampanya çerçevesinde Avrupa’nın bir çok bölgesinde gösterimi planlanan 4 Mevsim Gerilla Belgeseli bugün ( 13-04-2019 )  Paris kentinde kitlesel katılımla izlendi.

 

Belgesel gösterimi öncesi Partizan tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Belgesel kitle tarafından ilgiyle izlendi ve yapılan çalışmada TiKKO Gerillalarının yaşamının konu edilmesi ve devrimci mücadelenin canbedeli sürdürücüsü olanların yürüttüğü kavganın kitlelere taşınması olumlu bulundu.

11 Mayıs Cumartesi günü Almanya`nın Stuttgart Kentinde gerçekleşecek olan Merkezi Anma Gecesine katılım yönünde ilgi yoğundu. Bilet temini ve Otobüs kalkış saatleri üzerine bilgilendirmeler yapıldı.

Paris Partizan taraftarları Belgeselin izlenmesi ardından, AvEG-Kon`a bağlı Paris ACTİT derneğinde tecrite karşı süresiz açlık grevi eylemi sürdüren eylemciyi ziyaret ettiler.

SAG eylemini sürdüren direnişçinin yanında olduklarını ve her türlü dayanışmayı göstereceklerini belirttiler.

WÖRGL: 12 Nisan Cuma akşamı kalabalık kitlenin katılımıyla 4 Mevsim Gerilla Belgeseli izlendi.

Partizan adına; “Zorlu ve çetin şartlarda, halkın kurtuluşu  için,  hiç bir çıkar gözetmeksizin  canbedeli mücadeleye atılan ve bu mücadeleyi her türlü saldırı, baskı ve kuşatma altında kararlıca sürdüren, dağların zirvelerini mesken eylemiş Halk savaşçılarının bizlere umut düşmana korku veren Gerilla yaşamlarını izlemeye geçmeden önce, sizleri parti ve ordu şehitlerimiz şahsında tüm dünya devrim, sosyalizm ve komünizm şehitleri  için, ölümsüzlerimizin  anısına saygı duruşuna çağırıyoruz! “ denilerek,

Saygı duruşu ardından yapılan konuşmada;“Kaypakkaya yoldaş, Yanlış olana, zaaflı olana, devrimci olmayana, komünizmin sadece bir rüya olarak görülmesine, iddiasızlığa, umutsuzluğa, revizyonizme, oportünizme ve reformizme karşı direnme biçimidir. Yönünü kaybeden için görebiliyorsa kutup yıldızı, duyabiliyorsa ihtilalci-komünizmin Sur borusu, hissedebiliyorsa proletaryanin sarsıcı kini ve öfkesidir. Ve biz onu her an, her durumda ve her sarsıcı tasfiyecilik, reformizm dalgasına karşı mücadelede hissediyoruz, yaşıyoruz, yaşatıyoruz ve yaşatacağız. Emperyalizmin ve dünya gericiliğinin her türlü faşişt saldırı ve katliamlarına karşı direnen mazlum halkların kavgası devam ederken, Maoizm biliminin yol göstericiliğinde dünyanın dört bir yanında  Silahların eleştirici ve değiştirici gücüyle, iktidarın Namlunun ucunda olduğu tarih bilinciyle, savaşanlara ve zirveleri adımlayanlara, Halk savaşçılarına selam olsun!” denildi.

4 Mevsim Gerilla belgeselinin izlenmesi ardından kitleyle sürece dair sohbetler yapıldı.Katılımın ve ilginin olumlu olduğu etkinlik başarıyla sonuçlandı.

AHM / Paris – Wörgl Muhabirleri