Ana Sayfa Haberler Açlık Grevinin 110. Gününde Leyla Güven`e Barış Anneleri ve Pınar Aydınlar`dan Dayanışma...

Açlık Grevinin 110. Gününde Leyla Güven`e Barış Anneleri ve Pınar Aydınlar`dan Dayanışma Ziyareti

DİYARBAKIR: DTK Eş Başkanı ve HDP Milletvekili Leyla Güven, Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle başladığı açlık grevinde 110. günde.

Güven cezaevinde başladığı açlık grevini Diyarbakır’daki evinde sürdürüyor. Kritik eşiği geride bırakan ve önemli sağlık sorunları yaşayan Güven’e yurt içi ve yurt dışından destek ziyaretleri devam ediyor.

Hapishanelerdeki tecrite ve hak ihlallerine karşı 110 günden bu yana Açlık grevi direnişinde olan HDP milletvekili Leyla Güven`e bugün aralarında Sanatçı Pınar Aydınlar`ında bulunduğu Barış Anneleri bir heyetle dayanışma ziyareti gerçekleştirdiler. Barış Anneleri heyeti, Leyla Güven`i ziyaret sonrası, DTK bürosuna da bir ziyaret gerçekleştirerek sürece ve gelişmelere dair görüştüler.
Gerçekleşen dayanışma ziyaretinde PARTiZAN`da  bir mesaj sunarak Leyla Güven`in Açlık grevi direnişinin yanında olduğunu belirtti.

Partizan`ın Leyla Güven`e ilettiği dayanışma mesajında şunlara yer verildi.

“LEYLA GÜVEN`e

Değerli Dost,

Zulm, baskı, tecrit, imha, inkar ve tutuklamalarla, çeşitli milliyetlerden Türkiye Halkını abluka altına almaya çalışan faşist devlet politikalarına karşı, 110 günden buyana bedeninizi açlığa yatırarak gösterdiğiniz direniş ve karşı koyus, Türkiye devrimci hareketinin direniş tarihine eklenmiş yeni bir halkadır.

Bu haklı ve onurlu mücadelenizde PARTiZAN olarak yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Türk egemen sınıflarının sözcüsü AKP iktidarı ve tüm faşist gerici burjuva odakların tekçi, ırkçı politikalarla özgürlük, eşitlik ve insanca bir yaşam mücadelesi veren ilerici, devrimci,sosyalist ve komünist kesimlere yönelik artan dozda saldırganlıklarına karşı tarihsel haklılığımız ve sorumluluğumuz gereği, ezilen yığınların kurtuluşu ve demokratik halk iktidarı yolunda mücadeleyi yükseltme azmi ve kararlılığını sürdüreceğiz.

Sizin, Kürt Ulusunun önderlerinden Öcalan şahsında hapishanelerdeki tecrit, izolasyon ve keyfi baskı politikalarına karşı ; 7 Kasım 2018 de başlatarak sürdürdüğünüz ve diğer politik tutsakların dahil olduğu açlık grevi ve avrupada süren dayanışma grevleri ve eylemlerinin sonuç alıcılığı, taleplerin kamuoyunda gündemleştirilmesi ve yaygınlaştırılması ve kitlesel şekilde sahiplenilmesi oranında gerçekleşecektir.

Faşizme geri adım attırmanın mücadele ve direnmekten geçtiği bilinciyle, direnişinizi selamlıyoruz.

KAHROLSUN FAŞİZM, YAŞASIN MÜCADELEMİZ !

TECRİTİ KIRMAK, FAŞİZMİ YIKMAK İÇİN MÜCADELEYi YÜKSELTELİM !

YAŞASIN HERMİLLİYETTEN EMEKÇİ HALKIMIZIN FAŞİZME KARŞI BİRLİKTE MÜCADELESİ !

PARTiZAN

25.02.2019 “