Ana Sayfa Avrupa SEYİT ALİ UĞUR ve DENİZ PEKTAŞ, Leyla Güven`in Direnişine Destek için,5 Günlük...

SEYİT ALİ UĞUR ve DENİZ PEKTAŞ, Leyla Güven`in Direnişine Destek için,5 Günlük Açlık Grevine Başladılar

Almanya`da TKP/ML davası tutsakları SEYİT ALİ UĞUR ve DENİZ PEKTAŞ, Leyla Güven`in Direnişine Destek için,5 Günlük Açlık Grevine Başladılar !

MÜNİH : Münihte görülmekte olan TKP/ML Komünistler davasının bugünkü duruşmasında, devrimci komünist tutsaklardan SEYİT ALİ UĞUR ve DENİZ PEKTAŞ mahkemenin bitimi sırasında bir açıklama yaparak, Leyla Güven`in sürdürdüğü açlık grevi direnişi ve Türkiye, Türkiye Kürdistanı hapishanelerinde devrimci, yurtsever tutsakların tecrite ve baskılara karşı sürdürdükleri açlık grevleriyle dayanışmak için bugünden olmak üzere 5 günlük Açlık grevine başlayacaklarını duyurdular. 

Yapılan Açıklamada şunlar belirtildi :

İzolasyon kırılacak, bu faşist abluka dağıtılacak !

HDP Şırnak Milletvekili, değerli Kürt Kadını Leyla Güven, bugün itibaıyle 125 gündür açlık grevi eyleminde bulunuyor.

Sevgili Leyla, Kürt Halkı üzerindeki baskıların, demokrasi güçleri üzerindeki sindirme operasyonlarının ve zulmün son bulmasını istiyor.

Zindanlarda faşist Türk rejimince sürdürülen işkencenin son bulmasını talep ediyor.Türkiye halklarının ve tüm dünya kamuoyunun dikkatini rejim tarafından uygulanan anti demokratik ve faşist uygulamalara-politikalara çekmek, duyarlılık, itiraz ve direnç oluşturmak istiyor.

Somut olarak, anayasal ve yasal hakları çiğnenen PKK önderi sayın Abdullah Öcalan üzerinde 4 yıldır kesintisiz sürdürülen, mutlak izolasyonda ifadesini bulan işkencenin son bulmasını talep ediyor.

Leyla Güven`in direnişe başlamasından sonra Türkiye-Kürdistan şehirleri ve cezaevleri ve dünyanın birçok ülkesinde binlerce insan tarafından sürdürülen açlık grevlerinin yukarıda ifade edilen meşru ve haklı taleplerini  paylaşıyor ve açlık grevi direnişçileriyle dayanışmak için, 5 günlük  ( 12- 18 Mart arası ) açlık grevine başlıyoruz.

İzolasyon kırılacak, bu faşist abluka dağıtılacak !

Seyit Ali Uğur -JVA Gablingen, Am Fliegerhorst 1, 86456 Gablingen / Almanya

Deniz Pektaş – JVA München, Stadelheimer Str. 12, 81549 München / Almanya

12 Mart 2019