Ana Sayfa Avrupa ATİGF 26. Genel Kuruluna Çağrı

ATİGF 26. Genel Kuruluna Çağrı

1986’dan beri Avusturya’da demokratik toplum mücadelesi veren Avusturya Türkiyeli İşçi ve Gençlik Federasyonu (ATİGF), 26. Genel Kurulu için çağrı yaptı. Çağrı metnini güncelliği ve haber değerinden kaynaklı yayınlıyoruz.

Emperyalist sömürü, hak gaspları ve ırkçılığa karşı Anti-Emperyalist – Anti-Faşist Mücadeleyi güçlendir, İşçi sınıfının mevzilerinde örgütlen!

Dünyada ve Avrupa’da egemenlerin saldırıları sertleşirken, 12 saatlik çalışma yasalarından tutalım ırkçı para-militer yapıların sokaklara çıkmasına varana kadar, başta devrimci demokrat kesim olmak üzere tüm ilerici kesimlere yönelen yeni bir süreçle yüzyüzeyiz.

Göçmen örgütleri de dahil olmak üzere ilerici örgütler üzerinde tasfiyecilik rüzgarları estirildiği, gayri-hukuki olarak devrimci ve yurtseverlerin tutuklandığı, siyasi muhteva üzerinden gelişen mahkemelerde yargılandığı günleri yaşıyor.

Diğer yandan dünyada ve özelde Avusturya’da tüm bu saldırılara karşı emekçilerde oluşan tepkinin barizleştiği, geçmişe oranla yükselişe geçtiği, salonlardan kurtulup sokaklara taştığı günlerdeyiz. Bu muhtevadaki günleri yaşarken ATİGF olarak kitle örgütlerinin irade ve eylem birliğini yakaladığı, süreç üzerine kolektif irade oluşturduğu 26. Kongremizi düzenleyeceğimiz takvimimizi başlatmış bulunmaktayız.

Özellikle nasıl bir demokrasi mücadelesi, hangi alanlar, nasıl bir göçmen faaliyeti gibi bir çok konuyu da tartışacağımız ve önümüzdeki iki yıl için yeni bir yönetim kurulu seçeceğimiz kongremize tüm dost kurum ve kişileri davet ediyoruz.

30-31 Mart tarihinde yapacağımız 26. Genel Kurul’umuz Viyana şehrinde düzenlenecektir.

Yaşasın meşru mücadelemiz, yaşasın devrimci mücadele

Anti-emperyalist, anti-faşist mücadeleye sarıl, direnişi yükselt

Yer: Wielandgasse 2-4, Viyana

Tarih: 30-31 Mart 2019

ATİGF 25. Dönem Yönetim Kurulu