Ana Sayfa Avrupa Avrupa Forum’un internet sitesine Türkiye’de erişim engeli

Avrupa Forum’un internet sitesine Türkiye’de erişim engeli

Türk devletinin baskı, tutuklama ve  muhalif medya üzerindeki baskılarına ve yasaklamalarına bir yenisi daha eklendi. Devrimci, demokrat, sosyalist basına ve internet sitelerine yönelik erişimi engelleme uygulamasıyla halkın özgürce haber alma hakkını engellemeye çalışan faşist gerici uygulamalar devam ediyor.

Avrupa Haber Merkezi ( AHM ) olarak, Avrupa Forum`a ve devrimci, demokrat ve muhalif basına/ medya`ya yönelik sansür ve engelleme girişimlerini protesto ediyoruz !

Avrupa Forum’un internet sitesine Türkiye’de erişim engeli

AF’nin internet sitesi Erdoğan’ın ajan ve mahkemelerince yasaklandı. Emek, demokrasi, özgürlükler ve eşitlik eksenli yayın yapan AF engellenemez.

Avrupa Forum (AF) internet sitesine Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından erişim engeli getirildi. Mahkeme de BTK da Erdoğan’ın emrinde çalışan kurumlar.

Son günlerde gündeme oturan, bir nevi ajanlık kurumu gibi çalışan SETA tarafından yayınlan kitap ve raporlardan sonra, böyle bir yasağı zaten bekliyorduk. Bu ajanlık faaliyetinde AF’ye de geniş yeriliyor. İktidara yakınlığıyla bilinen, hatta direk oraya bağlı çalışan Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA), “Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları” başlığıyla yayımladığı ‘rapor’da gazetecileri fişleme niteliği taşıyan izleme paylaşımlarını bir araya getirerek yayımladı.

Yine bu kurum tarafından “Avrupa’da PKK Yapılanması” adıyla yayınlanan 666 sayfalık sayfalık kitapta da çok sayıda kurum ve kişi fişleniyor.

Erişim sorunu sadece Türkiye’de

Sitemiz, yayınını Türkiye’den de erişimin olabilmesi için yeni adresten sürdürecek. Türkiye’deki takipçilerimiz maalesef bir kaç gün bizi sadece Facebook sayfamızdan takip edebilecek. Facebook sayfamızda şimdilik sorun yok. Sitemize de belirttiğimiz gibi, sadece Türkiye’de erşim engeli var.

Özgür basın engellenemez

AF’nin 25 bin takipçisi bulunuyor. Bu zor, ağır baskı ve sansür dönemine rağmen bizi 25 bine taşıyan takipçilerimize sonsuz teşekkürler.

Karanlık günlerin sansürsüz sitesi, Avrupa’da en çok takip edilen Türkiyeliler’in emek, demokrasi, özgürlük ve eşitlikten yana internet haber sitelerinden olan avrupaforum.org’a ve facebook sayfasına https://www.facebook.com/avrupaforum1/sahip çıkalım…

Beğenelim, beğendirelim, paylaşalım… Arkadaş listemizi davet edelim…

AF, sansürlü günlerin ezilenlerden ve emekçilerden taraf, tüm devrimci, demokrat, ilerici ve yurtsever kurumlara sayfalarını açan bir haber sitesidir…

AF, Avrupa’ya emek, demokrasi, özgürlükler ve eşitlik mücadeleleri penceresinden bakan gözünüz olamaya devam edecek…

Özgür Basın Susturulamaz!

Avrupa Forum (AF) Yayın Kurulu

www.avrupaforum.org

facebook.com/avrupaforum1

twitter.com/AvrupaForum

[email protected]