Ana Sayfa Avrupa Avusturya; Attersee´de 26.Dönem ATİGF Genişletilmiş Denetim Kampı Gerçekleştirildi

Avusturya; Attersee´de 26.Dönem ATİGF Genişletilmiş Denetim Kampı Gerçekleştirildi

Avusturya; Attersee´de 26.Dönem ATİGF Genişletilmiş Denetim Kampı Gerçekleştirildi

Avusturya Türkiyeli İşçi ve Gençlik Federasyonu 26.Dönem`i bir dizi örgütsel çalışma ve siyasal konular üzerinden örgütlemeye çalışmakta. Örgütsel, siyasal ve pratiksel hedeflere varmak için ATİGF 26.Dönem Yönetim Kurulu tüm federasyon yapısını, bunun içerisinde ATİGF`e bağlı derneklerin yönetim kurulları olmak üzere, yine Federasyonumuzla ortak siyasal ve örgütsel hedefler içerisinde çalışma yürüten kurum ve çalışma gruplarının katılımıyla 29 – 30 Haziran tarihleri arasında yukarı Avusturya`nın gölleri ile ünlü kasabası Attersee`de dönemin 1.Genişletilmiş denetim kampını gerçekleştirdi.

Federasyonumuza bağlı dernek yönetim kurulları, üyelerin ve taraftarların siyasal sürece ilişkin söz aldığı bu iki günlük kampımız aynı zamanda 45 kişiyi aşkın katılım ile daraltılmış, ancak kollektif üretim ve örgütlemenin örnek bir pratiğine vesile oldu.

Federasyon Yönetim Kurulu tarafından 3 ana konu üzerinden yapılan sunumlarla zenginleşen kampta tüm üye ve taraftarların sürece dönük düşünce belirtmesi, örgütsel çalışmalara aktif katılım beyanında bulunması kampın öne çıkan niteliği olmuştur.

Bu bağlamda Sınıf çalışmasından ne anlıyoruz? İşçi Sınıfı çalışması, iş yeri örgütlenmesi, sendikal örgütlenme ve ATİGF`in amaçları konulu eğitim sunumu içerik bakımından oldukça ilgi çekmekle birlikte bir dizi pratik örnekler üzerinden ise önümüzdeki dönemde çalışma grupları ve pratik kampanyalar üzerinden ilerletilmesi noktasında bir iradi sonuçla sonlandı. Yine Avusturya´da ÖVP – FPÖ hükümetinin burjuvazinin bir iç klik dalaşı sonucunda düşmesi ile ortaya çıkan yeni siyasal duruma dair bir sunum yapıldı, önümüzdeki erken parlamento seçimleri ve ATİGF`in siyasal tutumu konulu bir sunum yapıldı. Oldukça geniş bir tartışmanın yürütüldüğü bu sunumun ardından esas yönelim ve kararın şekillenmesi ile birlikte Federasyon Yönetim kurulu`nun iki aşamalı çalışmasının tarihleri üzerinde bir karar alındı. Yine bu bağlamda federasyonumuzun son genel kurulunda ezici iradeyle üyesi olduğu Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği`nin önümüzdeki dönem çalışma planına ilişkin bir sunum yapıldı ve goev dağılımları gerçekleşti.

Son olarak ise tüm ATİGF üyeleri  ve dernek yönetim kurulları ile birlikte süreğen durumda olan örgütsel sorun ve engellere ilişkin geniş bir tartışma yürütüldü. Tartışma ve değerlendirmelerin sonucunda Federasyon Yönetim Kurulumuzun önüne en kısa dönemde uygulamak üzere örgütsel sorunların çözümüne dönük başlıca görevler verildi.

Çoşku, dayanışma ve sloganlarla sonlandırılan 1.Genişletilmiş Eğitim Kampımızın yaz dönemi sonrası daha geniş katılımlı ve kitlelerden gelen talepler etrafında gerçekleşmesi noktasında hedef belirlendi.

Bildiren: 26.Dönem ATİGF Yönetim Kurulu