Ana Sayfa Avrupa Avusturya St.Pölten`de Devrim Şehitleri Anması

Avusturya St.Pölten`de Devrim Şehitleri Anması

Avusturya St.Pölten`de Devrim Şehitleri Anması

Ağustos ayı içerisinde şehit düsen devrimciler özgülünde Türkiye ve Türkiye Kürdistanı`nda devrim, sosyalizm ve özgür Kürdistan idealleri için şehit düşenleri anmak vesilesiyle Partizan, Atılım ve Yurtsever Kürt Hareketi birlikte bir anma gerçekleştirdi.

Saat 15´da başlayan anma etkinliğinde devrim için toprağa düşenlerin isimleri saygı duruşu esnasında isminin okunarak etkinlik başlatıldı. Saygı duruşu sonrasında ise Almanya`nın Ingolstadt şehrinde faşist Tayyip Erdoğan’ın Almanya`ya gelişini protesto etmek ve Kürt ulusal hareketinin önderi Abdullah Öcalan üzerinde sürdürülen ağırlaştırılmış tecritte dikkat çekerek, Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için bedenini ateşe veren Ümit Acar’ın eyleminden önce yapmış olduğu video konuşması gösterildi.

Devamla TKP/ML Merkez Komitesi ve TKP/ML TIKKO Dersim Bölge Komutanlığı’nın, 5-6 Ağustos’ta Dersim`de şehit düsen 6 TIKKO gerillası için yapmış oldukları açıklama sinevizyon görselliği eşliğinde kitleye sunuldu. Sinevizyon gösterimiyle sunulan mesajda TKP/ML Merkez Komitesi`nin “reformizmin, parlamentarizmin ayyuka çıktığı ve gerilla mücadelesinin “imkânsızlığına dair tezlerin” sunulduğu bir dönemde şehitlerimizin devrim, sosyalizm ve Komünizm mücadelesine bağlılıkları, gerilla savaşı ve silahlı mücadeleye olan inançlarının bu tasfiyeci rüzgara bir cevap” olduğu noktasındaki mesajı kitle tarafından ilgiyle dinlendi. Sinevizyon gösteriminin ikinci bölümünde ise PKK Merkez Komite üyesi ve Dersim Saha Komutanı Mahir Atakan’ın (Ibrahim Coban) gerilla sürecine ve mücadeleye ilişkin konuşması gösterildi. Devamında ise KCK Yürütme Konseyi üyesi Zeki Şengali´nin görüntülerinin olduğu bir bölüm gösterildi. Son olarak ise Dersim´de ve Medya Savunma Alanları (Zap) da şehit düsen MLKP savaşçıları Irfan Gerçek ve Sevin Söğüt’ün konuşmalarını yer aldığı bir bölüm gösterildi.

Anmayı gerçekleştiren devrimci kurumlar adına kapanış konuşmasında ise kitlelerin mücadeleyi daha güçlü sahiplenmesi gerektiğine vurgu yapıldı, şehitlerin ideallerini sahiplenme, devrimci mücadeleyi daha güçlü destekleme çağrısı kitleye dönük gerçekleştirildikten sonra anma etkinliği sonlandırıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.