Ana Sayfa Avrupa Avusturya; Viyana ve İnnsbruck`ta AB Seçimlerini Boykot Buluşması

Avusturya; Viyana ve İnnsbruck`ta AB Seçimlerini Boykot Buluşması

23-26 Mayıs aralığında Avrupa Birliği üyesi ülkelerde yapılacak AB –Parlamentosu seçimlerinde Boykot tavrını açıklayan çeşitli Marksist-Leninist-Maoist parti ve örgütlerin çağrısıyla, Avusturya`da Partizan ve Kızıl Cephe Kolektifi Avusturya tarafından Viyana ve İnnsbruck`ta 19 Mayıs`ta AB tarihcesi, Göçmenlik Politikaları, Boykotun güncelliği ve görevlerimiz konulu bir toplantı gerçekleştirildi.

Viyana`da gerçekleşen toplantıda gençlik kitlesinin katılımı oldukça yoğunken yine çeşitli ülkelerden göç eden kesimlerin katılımı ile enternasyonal karekterde bir toplantının gerçekleşmiş olması ilgiyle karşılandı. Kollektif olarak örgütlenen kahvaltının ardından kültürel sunumdan AB emperyalizmine karşı yapılan çeşitli eylem ve görüntülerin gösterimi gerçekleştirildi. Avusturya Partizan adına yapılan sunumda AB – Faşist Türk Devleti`nin ilişkisi, Emperyalist ittifak olarak Avrupa Birliği ve hedeflerine karşı Anti-emperyalist, anti-kapitalist hareketi örgütlemenin önemine vurgu yapıldı.

Yine Kızıl Cephe Kolektifi AB´nin tarihi, sonuçları, Emperyalist ittifakların proleterya ve ezilen dünya halkları üzerindeki politikalarına dair bir sunum gerçekleştirdi, proleterya enternasyonalizmi`nin ilkelerine vurguda bulundu.

İnnsbruck`ta gerçekleşen Boykot buluşması ise kitlesel katılımla gerçekleşti. Aynı içerikte gerçekleşen buluşmada Boykot çalışmasına dair planlamaların yapılması ile sonlandırıldı. 25 Mayıs`ta Viyana`da kitleleri boykota çağıran bir mitingin ve sokak gösterisinin örgütlenmesiyle suana kadar sürdürülen Boykot kampanyasının finali niteliğinde olacağı bildirildi.

dav
dav
dav
sdr
sdr
sdr