Ana Sayfa Avrupa Avusturya`da İşçi Gençlik Kültür Merkezi`nin 14.Genel Kurulu mücadele ışığında gerçekleşti!

Avusturya`da İşçi Gençlik Kültür Merkezi`nin 14.Genel Kurulu mücadele ışığında gerçekleşti!

Avusturya`da İşçi Gençlik Kültür Merkezi 14.Genel Kurulu mücadele ışığında gerçekleşti!

Yaklaşık 15 yıldır Avusturya´da Neunkirchen ve çevresinde Demokrasi ve Özgürlükler mücadelesinin mevzisi olarak Türkiyeli ve Türkiye Kürdistan`lı emekçilerin çabalarıyla mücadelesini sürdüren İşçi Gençlik Kültür Merkezi 14.Genel Kurulunu 3 Mart günü kurumsal bütünlük içerisinde gerçekleştirdi.

Avusturya Türkiyeli İşçi ve Gençlik Federasyonu´na bağlı olarak anti-emperyalist, anti-faşist kitle mücadelesini ileriye taşımaya çalışan İGKM genel kurulu Emperyalist sömürü, hak gaspları ve ırkçılığa karşı işçi ve emekçiler olarak anti-emperyalist, anti-faşist mücadeleyi güçlendirelim, işçi sınıfının mücadele mevzilerinde örgütlenelim! başlıklı ATİGF 26.Kongre Siyasi Perpektif Taslağına ve İGKM`nin 2 yıllık faaliyetlerinden çıkarttığı sonuç raporuna dair canlı tartışmalar içerisinde gerçekleşti. 26.ATIGF Kongresine gidilen bu süreç içerisinde İGKM`nin örgütsel deneyimlerini ihtisaslaştırmak, siyasal yetmezlikleri ve yanlışları bu temelde ısrarlı bir örgütsel çalışma etrafında aşmaya dönükte üye ve yönetici yoldaşların tartışma ve değerlendirmeleriyle gerçekleşen İGKM 14.Genel Kurulu dışa dönük çalışma, kadın ve gençliğe dair kurumsal politikalar geliştirme noktasında hedefler belirledi. Tüzük önergesinin sunulduğu genel kurulda üyeler oy birliği ile yönetici komitelerin çalışmasının somut sonuçlara ulaşması açısından ise genel kurul periyodunun iki yıllık olmasınıda oy birliği ile karar altın aldılar.

Yaşasın anti-emperyalist, anti-faşist kitle mücadelesi diyen İGKM Genel Kurulu 14. dönem içerisinde 5 Yönetim kurulu ve 3 Denetim kurulu üyesinin iradesi altında çalışma süresini 2021 yılına kadar sürdürecek.

dav