Ana Sayfa Avrupa Avusturya`da Wörgl Demokratik Emekciler Derneği 29.Genel Kurulu Demokrasi-Devrimci mücadele ışığında gerçekleşti!

Avusturya`da Wörgl Demokratik Emekciler Derneği 29.Genel Kurulu Demokrasi-Devrimci mücadele ışığında gerçekleşti!

Avusturya`da Wörgl Demokratik Emekciler Derneği 29.Genel Kurulu Demokrasi-Devrimci mücadele ışığında gerçekleşti!

Yaklaşık 29 yıldır Avusturya´da Wörgl ve çevresinde Demokrasi ve Özgürlükler mücadelesinin mevzisi olarak Türkiyeli ve Türkiye Kürdistan`lı emekçilerin,Göçmenlerin Kültür Merkezi 29.Genel Kurulunu 9 Mart günü gerçekleştirdi.

Avusturya Türkiyeli İşçi ve Gençlik Federasyonu´na bağlı olarak anti-emperyalist, anti-faşist kitle mücadelesini ileriye taşımaya çalışan Wörgl Demokratik Emekciler Derneği  genel kurulu Emperyalist sömürü, hak gaspları ve ırkçılığa karşı işçi ve emekçiler olarak anti-emperyalist, anti-faşist mücadeleyi güçlendirelim, işçi sınıfının mücadele mevzilerinde örgütlenelim! başlıklı ATİGF 26.Kongre Siyasi Perpektif Taslağına ve Wörgl DED  2 yıllık faaliyetlerinden çıkarttığı sonuç raporuna dair canlı tartışmalar içerisinde gerçekleşti.

ATİGF Taslağına yönelik yaklaiık 10 üye ve katılımcı söz haklarını kullanarak düşünce belirtip tartışmaları zenginleştirdi. Sunulan önerilerle Taslak icerisinde ki eksikliklerin ve yalnış anlaşılacak paragraf ve anlayışların düzeltilmesi önerilerinde bulundular.

Tartışlan diğer önemli bir konu ise ATİK içinde gelişerek PP sinin Tasfiyesine yönelen ve ATİF merkezli operasyondu. Bu operasyonla PP sinin ve kurumlarının canına okunduğu belirtildi. Sivil Toplumcu anlayış ve yaklaşımın sonucunun kurumlarımıza nasıl sirayet etiğini ve tasfyeciliğin önemli ayaklarını oluşturduğuna dair tartışma sürdürüldü.

Daha sonra ATİGF Kurultayina delege secimi yapıldı. 18 üyenin gönüllü olmasından dolayi oylamayla 11 asil ve 3 yedek delege secildi.

Bölge faaliyet Raporuna yönelikte yapılan tartışmalar da yerelin güclendirilmesi ve var olan kurumsal- ihtisaslaşma sorunlarının giderilmesi gerektiği üzerinde duruldu. Özel de Kadın ve Genclik calışmalarının daha canlı kılınması ve politik kitle temelinin güclendirilmesi üzerinde tartışmalar yürütüldü.

Denetleme Raporu yapılan calışmaları pozitiv olarak değerlendiren bir sunum yaptı. Mali Raporun sunulup onaylanması ile Yeni Yönetim organlarının secimine gecildi.

26.ATIGF Kongresine gidilen bu süreç içerisinde Wörgl DED mücadelesini ve  örgütsel deneyimlerini kurumsallaştırarak, siyasal yetmezlikleri ve eksiklikleri bu temelde ısrarlı bir örgütsel çalışma etrafında aşmaya dönükte üye ve yönetici yoldaşların tartışma ve değerlendirmeleriyle gerçekleşti.

Wörgl DEDE nin 29.Genel Kurulu genel siyasal mücadele ve çalışma, kadın ve gençliğe dair kurumsal politikalar geliştirme noktasında hedefler belirledi.

Yaşasın anti-emperyalist, anti-faşist kitle mücadelesi diyen Wörgl DED’nin 29. Genel Kurulu dönem içerisinde 7 Yönetim kurulu ve 3 Denetim kurulu üyesinin iradesi altında çalışma süresini 2020 yılına kadar sürdürecek.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.