Ana Sayfa Avrupa Ayfer Ceren ve İbrahim (Mazlum) Karatepe yoldaşları ve ailesi tarafından anıldı.

Ayfer Ceren ve İbrahim (Mazlum) Karatepe yoldaşları ve ailesi tarafından anıldı.

4. ölüm yıldönümünde Ayfer Ceren ve Mazlum Karatepe İtalya’da yapılan 3. Partizan Eğitim ve Tatil Kampında ayrıca Ayfer Ceren’in İsviçre’deki mezarı başında yoldaşları ve ailesi tarafından anıldı.

05 Ağustos 2015 günü Yunanistan’da yapılan tatil kampı döneminde, yapılan bir seyahat esnasında trafik kazasında yaşamını yitiren genç partizan Ayfer Ceren Karatepe yaşamını yitirmiş, babası partizan emektarı İbrahim Karatepe (Mazlum) yoldaşımız da uzun süre komada yaşam mücadelesi vermiş ancak komadan çıkamayarak 13 Aralık 2015 tarihinde ölümsüzleşmiştir.

 

3. Partizan Eğitim ve Tatil Kampında gerçekleşen anmada, Mazlum ve Ceren Karatepe şahsında devrim şehitleri adına yapılan saygı duruşuyla başladı.

Yapılan konuşmada kısaca “Mazlum Karatepe’nin fedakarlığı, partisine olan baglılığı örnek alınması gerektiği, Ayfer Ceren’in genç yaşta yitirmenin derin acısını yaşıyoruz denilerek ardıları olarak anılarını her daim yaşatacağız denildi. Ardından Ayfer Ceren’in sevdiği “Kendine iyi bak..” adlı şarkı tüm kitle tarafından söylenilerek anma bitirildi.

 

Ayfer Ceren Karatepe’nin İsviçre’deki mezarı başında anma:

Partizan ailesinin genç yüreği Ayfer Ceren Venedik’de yapılan 3. Partizan Eğitim ve Tatil Kampından sonra ölümsüzleştiği gün olan 05 Ağustos bugün’de La chaux de fonds daki mezarı başında 4. Ölüm yıldönümü vesilesiyle yoldaşları ve ailesi tarafından anıldı.