Ana Sayfa Dünya Bayram Namaz (Baran Serhat) Rojova’da son yolculuğuna uğurlandı

Bayram Namaz (Baran Serhat) Rojova’da son yolculuğuna uğurlandı

Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) Merkez Komite üyesi ve Rojava Temsilcisi Bayram Namaz (Baran Serhat) Serekaniye (Rojava) da son yolculuğuna askeri törenle uğurlandı.

Bayram Namaz’ın cenazesi Hastane önünde toplanan kitle tarafından “Şehid Namirin” sloganları eşliğinde çıkarıldı. Binlerce kişi Serhat’ın cenazesini Serêkaniyê Şehitliği’ne götürülmesine eşlik etti.

Serhat Baran’ın Naaş’ı Askeri tören için şehitlikte savaşçılar tarafından karşılandı.

Askeri törende MLKP adına yapılan konuşmada; “Serhat Baran partimiz MLKP’nin önder kadrosu olarak, Derik’ten Efrin’e kadar Rojava’nın tüm bölgelerinde hem siyasi hem askeri çalışmalar yürüterek ölümsüzleşti“ „Yoldaş Baran Rojava devriminde önemli bir rol oynayarak İdeolojik, siyasi ve askeri alanlarda bu devrime önderlik yapanlar arasındaydı.“

„Serhat’ yoldaş Ortadoğu halklarının geleceğinin ezilenlerin ve işçilerin birliğinden geçeceğini ifade ederdi. Bu doğrultuda partimizin teorik, ideolojik ve politik fikirlerini her platformda tartıştı. Otuz yıllık devrimciydi ve partimizin Merkez Komitesi üyesiydi.”

„Faşist Türk çeteleri bilmelidir ki, binlerce savaşçı onun hesabını sormaya, intikamını almaya hazırdır. Heval Baran’ın mücadelesi mücadelemiz, hayalleri hayallerimizdir.“

Cenaze töreninden sonra “Şehid Namirin” sloganlarıyla defnedildi.