Ana Sayfa AGEB FAŞİST TÜRK DEVLETİNİN MAXMUR KAMPINA SALDIRISINI LANETLİYORUZ!

FAŞİST TÜRK DEVLETİNİN MAXMUR KAMPINA SALDIRISINI LANETLİYORUZ!

Kürt Ulusuna yönelik imha, inkar, saldırı ve katliamlarına bir yenisini daha ekleyen faşist Türk devleti, dün gece Irak Kürdistan’ında bulunan BM korumasındaki Maxmur mülteci kampına hava saldırısı gerçekleştirerek Maxmur Kampı ve çevresini bombaladı.

12 bin nüfuslu Maxmur mülteci kampına yönelik bombardımanda iki köylü yaralandı.

Türkiye Kürdistanında her türlü caniliği yapan Türk devleti, sınır ötesi işgalci saldırılarıyla da, Rojova`ya, Irak Kürdistanı bölgesine sayısız kez hava saldırısı düzenlemiş, bu güne kadar Türkiye Kürdistanı dışında da onlarca insanı katletmiştir.

KCK Genel Başkanlık Konseyi üyesi Diyar Xerîb (Helmet) ile Murat Gündüz (Devran) ve Abdülkadir Aslan (Şahin Dicle) adlı gerillalar, 5 Temmuz günü düzenlenen hava saldırısında katledilmişti.

Gözü dönmüşcesine saldırılarında sınır tanımayan, Kürt Ulusunun kazanımlarına saldıran Türk devleti, dünde yine göçmenlerin ve yaşadıkları topraklardan kopartılan insanların barındıkları Sivil yerleşim yeri olan Maxmur Kampına katliam saldırısı yapmıştır.

Faşist Türk devleti sivil yerleşim yerlerine de saldırarak canilikte ve barbarlıkta sınır tanımadığını bu saldırısıyla bir kez daha kanıtlamıştır.

Türk egemenleri, faşist parti ve klikler ile burjuva gerici medya, Türk ordusunun sınır ötesi katliam ve saldırılarına alkış tutarak, azgın Türk şovenizmini körüklemektedir.

Bu şovenist politikalarıın sonucu, Kürt renkleri taşıdığı gerekçesiyle,Trabzon ve bir çok yerde olduğu gibi halka yönelik ırkçı saldırılar yapılmaya devam edilmektedir.

Ancak bilinmelidirki, hiç bir saldırı ve katliam, Kürt ulusunun haklı ve meşru mücadelesini yolundan alı koyamaz.

AGEB ( Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği ) olarak, Faşist Türk devletinin Maxmur Kampına yönelik saldırısını nefretle kınıyor, tüm kamuoyunu saldırılara karşı tepki vermeye ve Kürt Ulusuna mensup halkımızla dayanışmaya çağırıyoruz!

AGEB ( Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği )

19 / 07 / 2019