Ana Sayfa Avrupa Hannover ve Hildesheim bölgesinde kitlesel ve coşkulu 8 Mart etkinliği

Hannover ve Hildesheim bölgesinde kitlesel ve coşkulu 8 Mart etkinliği

Hannover: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü,  Hannover meydanında saat 15:30’da yapılan miting ve ardından gerçekleştirilen yürüyüş ile kutlandı.

Hannover ve Hildesheim bölgesinde kitlesel ve coşkulu 8 Mart etkinliği
Hannover ve Hildesheim bölgesinde kitlesel ve coşkulu 8 Mart etkinliği

Bu seneki Dünya Emekçi Kadınlar günü için coşkulu bir miting örgütlenmişti. Sloganlar,şarkılar ve çeşitli pankartlar ile mitingimizi gerçekleştirdik. Ardından kadınlar ve çeşitli kitleler ile yürüyüşümüzü baslattık.

Kadınların coşkulu bir şekilde katılmaları yürüşe damgasınını vurdu. Geçen seneyle kıyaslarsak, bu sene büyük bi katılım sayısı olduğuna tanık olduk. Eylemimiz başta sırf kadınlardan oluşup, ardından erkeklerde da belli bir saatten sonra yürüyüşe destek verdi.

Eylemde yağan yoğun yağmura ve soğuk hava koşullarına rağmen her renkten, her milliyetten anarşist, feminist, demokrat, devrimci, sosyalist, komünist ve yurtsever kadınlar yürüyüşü zılgıtlar, sloganlar ve marşlar eşliğinde sürdürdüler.

Hildesheim bölgesinde aynı şekilde çeşitli kurumlar ile dünya emekçi kadınlar günü için sokaklara çıkıldı. Oradada kadınlar coşkulu bir şekilde 8 Mart dünya emekci kadınların mücadeke gününün anlamını unutmayarak.

Kadınlar; örgütlenin, harekete geçin, mücadeleye!

Jin. Jîyan. Azadî! Kadın. Hayat. Özgürlük!