Ana Sayfa Kadın II.Rosa Luxemburg Konferansına Mor-Kızıl Kolektif’den Çağrı;

II.Rosa Luxemburg Konferansına Mor-Kızıl Kolektif’den Çağrı;

Viyana’da gerçekleşeçek olan 2.Rosa Luxemburg Konferansında Mor- Kızıl Kolektif’den “Münih Komünistler Davası” olarak bilinen §129 a/b konulu söyleşi;

Avusturya`da bu yıl ikincisi yapılan Rosa Luxemburg Konferansı, çeşitli ilerici, devrimci demokratik güçlerin katıldığı bir Forum temelinde „Yeni Bir Dünya mümkün“ ufkundan yola çıkarak çeşitli panel, çalışma gruplarının ve kitap tanıtımlarının yapıldığı iki günlük bir konferans olarak gerçekleştirilmekte. Bu Konferans oluşan düşünce, çalışma grupları ve inisiyatifler olarak eylem birliklerini ve ortak düşünüsü geliştirme hedefiyle bu yıl ikinci buluşmasını örgütlemektedir.

2.Rosa Luxemburg konferansının katılımcı örgütü olan Mor–Kızıl Kolektif’in Devrimci demokratik kurum ve bireylere dönük saldırı ve tutsak alınma üzerine kurulmuş olan 129 a/b yasasını „Münih Komünistler Davası“ örneği üzerinden tartışacağı söyleşide siyasal iktidar aygıtı olarak Avrupa Birliği’nde bir sınıf hukuku dönemi mi? sorusuna dair Almanya’da bu davadan yargılanan Dr.Banu Büyükavcı`nın katılımıyla değerlendirmelerde bulunmaya çalışacaktır. Söyleşiye devrimci demokratik kurum, anti-faşist birey ve kurumları katılmaya ve bu bağlamda Avrupa´da egemen güçlerin Komünist ve Devrimci düşünceye dönük saldırı ve teslim alma hareketine karşı dayanışmayı nasıl örgütleyebileceğimiz üzerine pratik oluşturmaya çalışmak istiyoruz.

Tarih: 2 Mart 2019 (Cumartesi), 
Saat: 13:00
Yer: VHS Hietzing – Kursraum 9, Hofwiesengasse 48, 1130 Viyana 

Ilgili linkler:

https://www.rosaluxemburgkonferenz.at/2019/02/02/staatsterror-und-repression-gegen-kommunistinnen/

https://www.facebook.com/events/1899145483530244/