Ana Sayfa Avrupa Innsbruck`da Mülteciler için Açlık Grevi başladı

Innsbruck`da Mülteciler için Açlık Grevi başladı

Mültecilerin geri yollama merkezlerine toplanması ve orada izole edilmesine karşı Innsbruck’ta çeşitli gruplar tarafından  dayanışma açlık grevi başlatıldı.

Innsbruck`da Açlık Grevi başladı
Innsbruck`da Açlık Grevi başladı

Sağcı hükümet ile mültecilerin insanca yaşama hakkı kısıtlanmıştır, red alan ve terk alan ama yasal olarak geri yolliyamadıkları mültecileri yasalar izin verene, veya kendi isteklerince dönene kadar topluma uzak yerlere izole edilmekteler. Tirol’ün en meşhur kayak bölgesinde yayla yüksekliğinde olan bir geri yollama merkezine ulaşım bir tek yürüyerek var.  (3-4 saat arası) Burada para yardımı yok, hukuksal yardım yok, cocuklar için hicbir proğram yok, okula gitmek isteyen 15 yaşındaki çocuğa izin verilmiyor, mutfağa girişleri yasak ve bilincli bir şekilde oradaki işciler tarafından ırkçılığa maruz kalıyorlar. 17 mülteci açlık grevine başladıklarında „daha iyi, diğerlerine daha fazla yemek kalır ve bizim harcamalarımız iner„ diye sözler söylendi.

Aile ve çocuk kurumu ertesi gün hemen gelip anneleri ve çocuklari ayirmakla tehdit ederek açlık grevlerini kırdı. Zaten korku içerisinde yaşayan kadınlar devlet tarafındanda daha fazla baskıya uğruyorlar. Mültecilerin durumu gittikce kötüleşiyor, biri su içmeyide ret ederek ve şu ifadeyi verdi „artık burda kalmaktansa ölürüm“.

Her gece saat 8 de açık tartışma platformu olacak, ve ardından canlı müzik var.

Perşembe saat 19.00 da Fieberbunn`da yürüyüş yapılacak mültecilerle birlikte.

Herkesi LANDESMUSEUMA bekliyoruz. 24 saat çadır açık!

Innsbruck`da Açlık Grevi başladı
Innsbruck`da Açlık Grevi başladı