Ana Sayfa Avrupa Kaypakkaya Gecesine katılacak olan Grup İsyan Ateşi`ne Yurtdışı Yasağı

Kaypakkaya Gecesine katılacak olan Grup İsyan Ateşi`ne Yurtdışı Yasağı

ALMANYA: TKP/ML`nin kurucusu komünist önder İbrahim Kaypakkaya doğumunun 70. yılı ve katledilişinin 46 yılı vesilesiyle 11 Mayıs Cumartesi günü Stuttgart`da merkezi bir Gece ile anılacak. Merkezi geceye çağrı çalışmaları tüm Avrupa ülkelerinde yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

11 Mayıs Anma Gecesi programında yer alan Grup İsyan Ateşi kurucusu ve solisti  Yılmaz Karaarslan 1 Mayıs`ta tutuklandı. Serbest bırakılan Yılmaz Karaarslan`a yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Türk Devleti, Grup İsyan Ateşi`elemanlarına çıkış yasağı koyarak, Kaypakkaya Anması Programına katılımını engellemeye çalışıyor.

Ancak tüm engelleme ve saldırılara rağmen, Önder Kaypakkaya, yoldaşları Partizan`lar tarafından anılmaya ve yaşatılmaya devam edilecektir.

Partizan tarafından Stuttgart`da düzenlenecek olan Gecenin Tertip Komitesi, Gece programına yaşanan engelleme girişimlerinden kaynaklı  Ozan Hasan Ali ve Enternasyonal Müzik Grubu Agitprop`u dahil ettiklerini açıkladılar. Tertip Komitesi, yoğun bir tempoyla sürdülen çalışmaların devam ettiğini belirterek; Sokaklarda, kitlesel etkinliklerde, Ajitasyon ve Propaganda çalışmalarının devam ettiğini, haftaya geçekleştirilecek olan anma gecesine emekçilerin ve devrimci , demokrat kesimlerin yoğun bir  ilgi gösterdiğini ve yüksek bir katılım olacağını beklediklerini  belirterek, 11 Mayıs Gecesine Avrupa`nın değişik kentlerinden otobüs ve araçların kalkacağı yerleri gelecek hafta başı duyuracaklarını açıkladılar.

AHM- Stuttgart

04.05.2019