Ana Sayfa Avrupa Köln`de Dersim Devrimci Güçbirliği ile Dayanışma Gecesine çağrı…

Köln`de Dersim Devrimci Güçbirliği ile Dayanışma Gecesine çağrı…

KÖLN : 31 Mart yerel seçimlerinde Dersimde oluşturulan Devrimci Güçbirliği ile Dayanışma amaçlı Almanya`nın Köln kentinde  yarın büyük bir etkinlik gerçekleştiriliyor.

Gece etkinliği 10 Mart Pazar günü (yarın)  saat 12.00 de başlayacak

Köln`de Eurosaal, Vitalistraße 308 adresinde gerçekleşecek olan Dayanışma etkinliğine, Dersim Devrimci Güçbirliğini oluşturan bileşenlerin temsilcileri yanında çok sayıda sanatçı da katılıyor.

Faşist devletin Kayyımlarla gaspettiği belediyelerden biri olan Dersim`de, devrimci, demokrat güçlerin Dersim özgülünde ortaklaşarak, faşizme karşı ortak asgari müştereklerde birlikte mücadele etme sorumluluğu ve bilinciyle, birleşik bir mücadele hattı ortaya çıkarmaları, tarihsel olarak anlamlı ve değerli bir yerde durmaktadır.

Dersim Devrimci Güçbirliği bileşenleri içerisinde yer alan PARTİZAN, Köln`de gerçekleştirilecek olan etkinliğe katılarak,Yerel seçimler ekseninde görüşlerini ve tavrını ifade edecek.

Dersim Devrimci Güçbirliği ile dayanışma içinde olan bileşenler ve dostları, tüm halkımızı dayanışma etkinliğine katılmaya çağırdı.

AHM- Köln

09-03-2019