Ana Sayfa Avrupa Komünist Önder Ibrahim Kaypakkaya Viyana`da Anıldı

Komünist Önder Ibrahim Kaypakkaya Viyana`da Anıldı

18 Mayıs 1973’te Diyarbakır işkencehanelerinde katledilen komünist önder İbrahim Kaypakkaya, Avusturya Viyana`da Partizan tarafından gerçekleştirilen sokak etkinliğiyle anıldı.

18 Mayıs Cumartesi günü 12.Viyana´da bir araya gelen kitle “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” sloganıyla etkinliği başlattı. Etkinliğin açılış konuşmasında komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 46. doğumunun ise 70. yılında Partizan tarafından başlatılan kampanyanın geçtiğimiz hafta Stuttgart’ta yapılan merkezi gece etkinliğiyle sonlandırıldığı, bugün ise 18 Mayıs anması için bir araya gelindiği vurgulandı. Açılış konuşmasının bitimiyle tüm dünyada devrim, sosyalizm ve yüce komünizm davasında şehit düşenler için yapılan saygı duruşunun ardından “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” sloganı kitle tarafından haykırıldı.

Etkinlikte TKP/ML – MK SB’nin “Egemenlerin ‘Sırrına Eren’, ‘Sırrını Vermeyen’ Komünist Önder” başlıklı bildirisi Türkçe ve Almanca olarak okundu. Bildiriler sık sık sloganlar kesilirken “Yaşasın Partimiz TKP/ML, Halk Ordusu TİKKO, TMLGB”, “İbrahim’den Mehmet’e Şan Olsun 1. Kongremize” gibi sloganlar atıldı.

Anma`nın yapıldığı Viyana`nın 12.semtinde gerici faşist provokasyon girişimi Partizan kitlesi tarafından püskürtüldü. Sonrasında ise kitlenin hep bir ağızdan 18 Mayıs marşını okumasının ardından anma sonlandırıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.