Ana Sayfa Türkiye Marmara Otoyolu’nda viyadük çöktü: 5 işçi enkaz altında

Marmara Otoyolu’nda viyadük çöktü: 5 işçi enkaz altında

Uzun zamandır 3. Havalimanı inşaat işçilerin dile getirdiği, denetimsiz ve güvenliksiz çalışma koşullarına “kulaklarını” kapatan yetkililer, bu kezde Kuzey Marmara Kocaeli-Gebze otoyolu üzerindeki viyadük çalışmaları sırasında düşen beton blok altında 5 işçi kaldı.

Marmara otoyolu çöktü 5 işçi enkaz altında

İŞ CİNAYETLERİ ARTIYOR GİDEREK ARTIYOR!

Verilen bilgiye göre, bugün sabah saatlerinde beton bloğun altında kalan işçilerden biri sağ kurtarıldı. Ve hala 4 işçi enkaz altında olduğu bildirilmekte.

Marmara Otoyolu’nun Kocaeli Gebze kesimindeki çalışmalar sırasında bir viyadüğün üzerine konulan beton blok düştü. Bazı işçilerin enkaz altında kaldığının belirlenmesi üzerine olay yerine çok sayıda AFAD, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Kazanın saat 10.55 sıralarında Kuzey Marmara Otoyolu Osmangazi Köprüsü bağlantı noktasında, beton blokun viyadüğe yerleştirilmesi sırasında düşmesi sonucu meydana geldiğini belirtiliyor.

Enkaz altında ise kaç kişi olduğu konusunda çok somut bir tespit yok. 4 işçinin olduğu sanılıyor. Ancak arama ve kurtarma işlemi bitmesinden sonra daha net bir bilgiye geçileceği ifade ediliyor.