Ana Sayfa Haberler MUZAFFER ORUÇOĞLUNA YAPILAN KİRLİ SALDIRILAR ÖZÜNDE DEVRİME YAPILMIŞTIR

MUZAFFER ORUÇOĞLUNA YAPILAN KİRLİ SALDIRILAR ÖZÜNDE DEVRİME YAPILMIŞTIR

Son günlerde, bir kısım kişinin Dersimcilik üzerinden devrimci değerlere ve Devrimci  aydın, şair, yazar, edebiyatcı, ressam Muzaffer ORUÇOĞLU na saldırılarına şahit olmaktayız. Direnişin ve devrimci değerlerin kalelerinden olan Dersim de egemenlerin ağzıyla Kaypakkaya geleneğine ve Muzaffer ORUÇOĞLU na yönelik saldırılara karşı sessiz kalınmayacağı bilinmelidir.!
Yazı ve yorumlarıyla AHM`ye katkı sunan dostlarımızdan Şair ve Yazar Fetih Koç`un yazısını güncelliğinden dolayı yayınlıyoruz.

MUZAFFER ORUÇOĞLUNA YAPILAN KİRLİ SALDIRILAR ÖZÜNDE DEVRİME YAPILMIŞTIR

Fetih Koç 

Ömürlerinde gericiliğe karşı hiç bir zaman duruş sergilemeyen bu kişiler, her zaman sosyalist, komünist ve illerici kesime saldırmışlardır. çünkü kendileri gericiler. Yobazlığın bu kadarına artık dur demenin zamanı ve radikal tavır takınmanın olmazsa olmaz vaktidir.

Burda Muzzafer Oruçoğlu’nu anlatmaya gerek yok. Düşmanda dosta ve siyasetle, edebiyatla, sanatla ilgilenen herkes Muzafferi tanır. Duruşu nettir. Görüşü açık saçık ortadadır. Muzaffer Oruçoğlu devrimcidir, sosyalisttir ve komünizm yani insanın doğanın kurtuluşu için ömrünü vererek bedel ödemiştir. Ki halen bu özgürlük mücadelesinin bir neferidir.

Bu saldırı güruhu Dersimcilik adına yapmaları ise tamamen Dersimi yanlızlaştırmak ve faşist Türk devletinin işini kolaylaştırmaktır. Oysa Dersimdeki semt, mahle, sokak, cadde ve meydan isimlerine bakın tamamen Kemalist faşist isimlerle isimlendirilmiştir. Bu gürüh bir gün bunu dile getirip radikal tavır almamıştır-alamazlar. Mayalarında gericilik var, ruhlarında faşizan zihniyet yatmaktadır.

Muzaffer Oruçoğluna yapılan saldırı, esasen başta İbrahim Kaypakkaya ekoline yapılmıştır. Devamla, Türkiye Kuzay Kürdistan devrimci harekete yapılarak tüm dünyadaki komunist ve sosyalist akıma saldırılmıştır. Bu devletçi ve mikro miliyetçi gericilerin gerici sistemle hiç bir zaman sorunları olmamıştır ve olamaz. Bilinçli bir şekilde Dersimi kulanmaktadırlar. Ve Dersim için hiç bir zaman ellerini taşın altına koymamışlardır. Muzaffer Oruçoğluna saldırmakla devlet tarafından da ödüllendirilmektedirler.

Muzaffer Oruçoğluna böyle bilinçli çirkin ve faşizan saldırı Mazgirt ve Ovacık belediyelerin yakaladığı illerici yerel yönetime saldırıdır. “Söz yetki karar Dersim halkınındır” devrimci programa saldırıdır. Bu, illerici, halkçı ve devrimci anlayışın çok tehlikeli olduğunu düşman çok iyi bilmektedir. Bundandırki, bu bağnaz gerici kafatasçılara alan açmaktadır, fırsat vermektedir. Ama bilinizki bu gerici faşizan düşünceniz dersimde karşılığını bulmayacak ve ilerici, devrimci düşünce ve duruşla yerle bir edilecektir.

Muzaffer Oruçoğlu’na yapılan bu çirkin saldırı, Dersimin inancına, diline, kültürüne, insanlığa ve bir bütün olarak coğrafyasına saldırıdır.

Muzaffer Oruçoğlu’na saldıran gericiler bunu iyi bilsinler ki, gün gelecek başta İbrahim Kaypakkaya olmak Üzere Roza Lüksenburg, Lenin, Mao, Stalin, Clara Zetkin, Yannis Rıços, Pablo Nuruda v.b gibi dünyyı özgürleştirmek için faşizme ve gericiliğe karşı hayatını vermiş dünyalıların müzesi yapacağız dersimin en güzel yüreğinde. Dersimin özeliği işte burada yatmaktadır bunu bilin ve kazın o gerici zihinlerinize.

Muzaffer Oruçoğlu’na saldıran gerici kişilikler bunu iyi bilmeliler; Bu saldırı tüm Dersimlileredir ve geri püskürtürüz. Belki siz bilmezsiniz ama CHP ve AKP güdüğündeki gizli “aydınlar” bunu iyi bilirler. Yani çabanız boşunadır ve bu silah geri teper sizi vurur.

Muzaffer Oruçoğlu sosyalistir, devrimcidir, komünizm ve Dersimin dostudur. Dava arkadaşımızdır, bizden biridir.

Fetih Koç