Ana Sayfa Avrupa Nürnberg ve Wuppertal`da 1 Mayıs Kutlandı

Nürnberg ve Wuppertal`da 1 Mayıs Kutlandı

ALMANYA : Dünya işçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele günü 1 Mayıs Almanya`nın Nürnberg ve Wuppertal kentlerinde de yoğun kitlesel katılımlarla kutlandı.

NÜRNBERG : Nürnbergde PARTiZAN, Devrimci 1 Mayıs yürüyüşüne katılarak yer aldı.

Ağırlıklı olarak otonom grupların yer aldığı Devrimci 1 Mayıs`in örgütlenmesinde 30 örgüt, imzacı ve çağrıcı olarak yer almakta.

Bunlardan birisi olan Partizan Nürnberg`de saat 11.30 da Bauerngasse`den  başlayan 1 Mayıs yürüyüşünde Partizan bayraklarıyla yürüdü. Yürüyüş boyunca “Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın Uluslararası dayanışma, Önderimiz İbrahim Kaypakkaya,Yaşasın Partimiz TKP/ML “ gibi sloganlar haykırıldı.

3 bin civarında katılımın olduğunun açıklandığı yürüyüşte, PARTiZAN adına yürüyüş aracından birde konuşma gerçekleştirildi. Yürüyüş kentin işlek caddelerinden yürüyerek saat 14.00 civarında standların olduğu alana geldi.

Partizan Nürnberg açtığı stand`ta  komünist önder Kaypakkaya anısına yapılacak olan 11 Mayıs Stuttgart Gecesine, otobüsle gidileceğine dönük kitleyi bilgilendiren çalışmalar yaptı. Güncel siyasal durumlara yönelik sohbetler gerçekleştirdi. Saat 20.00 ye kadar müzik eşliğinde süren 1 Mayıs etkinliği  son buldu.

 

WUPPERTAL : DGB binası önünde saat 11.00 de başlayan 1 Mayıs yürüyüşüne çok sayıda emekçi katıldı. Partizanlar Wuppertal devrimci Güçbirliğinin oluşturduğu ve Sürmekte olan Tutsakların Açlık Grevleriyle dayanışma Pankartı arkasındaki kortejde yerlerini aldılar.

Yürüyüşte, Verdi sendikası, MLPD ve diğer alman demokratik kurumları yanında, Bir-Kar, ADHK, AKM, Kürt Toplum Merkezi, Partizan yer aldı.Bir saat süren yürüyüş boyunca, ” Yaşasın 1 Mayıs,Tutsaklar Onurumuzdur , Tutsakların direnişine selam , Yaşasın enternasyonal dayanışma” gibi sloganlar atıldı.

Miting alanında 1 Mayısa dair konuşmalar gerçekleştirildi. Partizan`lar 1 Mayıs etkinliğinde ayrıca, 11 Mayıs İbrahim Kaypakkaya gecesi için bilet ve yayın dağıttılar.