Ana Sayfa Avrupa Nürnberg`de Kitlesel ve Coşkulu 8 Mart Yürüyüşü

Nürnberg`de Kitlesel ve Coşkulu 8 Mart Yürüyüşü

NÜRNBERG: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar mücadele günü, bugün Nürnberg Weisserturm meydanında saat 15.30 da başlayan kitlesel katılımla kutlandı.

“Nürnberg 8 Mart Kadın Platformu” bileşenlerinin organize ettiği Yürüyüşe katılım geçen yıllara kıyasla daha kitleseldi. Katılan tüm Kadın örgütlerinin 8 Mart`ın anlamına uygun bayrak, döviz ve pankartlarıyla yer aldığı yürüyüşe yüzlerce kadın katıldı.

Yürüyüşün önünde Kadınlar korteji yer alırken arka saflarda ise kadınların mücadele gününde yanlarında yer alan erkek sınıf kardeşleri ve yoldaşları yürüdü.
Mor-Kızıl Kolektif aktivisti kadınlarda yürüyüşte Bayrak ve Pankartlarıyla yer aldılar Yürüyüş  organizesinde aktif yer alan bileşenlerden olan MOR-KIZIL KOLEKTİF adına Miting aracından almanca konuşma gerçekleştirdiler ve çıkartmış oldukları almanca-türkçe bildirileri kitleye dağıttılar.
Yürüyüşün ortalarında yağan yoğun yağmura rağmen her renkten, her milliyetten anarşist, feminist, demokrat, devrimci, sosyalist, komünist, kadınlar yürüyüşünü sloganlar ve marşlarla coşkuyla sürdürdüler.