Ana Sayfa Avrupa Nürnberg`de TKP/ML davası tutsaklarıyla dayanışma Mitingine Çağrı !

Nürnberg`de TKP/ML davası tutsaklarıyla dayanışma Mitingine Çağrı !

NÜRNBERG : TKP/ML davasından  25 Haziran da yeniden tutuklanan 3 devrimci için, Nürnberg`de Alman ve göçmen devrimci- demokrat kurumlarının  Nisan 2015 de oluşturduğu ve bugüne dek devam eden Platform, 10 Temmuz Çarşamba günü biraraya gelerek  Dr. Banu BÜYÜKAVCI, Dr. Sinan AYDIN ve Sami SOLMAZ`ın tutuklanmalarını protesto etmek için, önümüzdeki dönemde kamuoyuna yönelik yapılacak çalışma ve etkinlikleri planladılar.
Yapılacak etkinliklerden ilki olarak 19 Temmuz Cuma günü saat 17. 30 da Weiserturm / Nürnberg meydanında bir Miting ve Basın açıklaması yapılması kararlaştırıldı.

Dr. Banu BÜYÜKAVCI, Dr. Sinan AYDIN ve Sami SOLMAZ`ın yeniden tutuklanmalarını  protesto için, gazete, radyo ve medya`da haberler yapılması, çıkarılacak açıklamanın geniş şekilde dağıtılması ve Eylül ayında yeni etkinliklerle devrimci tutsaklara sahip çıkılmaya devam edilmesi kararları alındı.

“Bündnis Freiheit für ATiK und TKP/ML Gefangene- Nürnberg “ bileşenleri 19 Temmuz Cuma günü yapılacak etkinliğe tüm kesimleri katılmaya ” Tüm Politik Tutsaklara Özgürlük ! “ şiarını birlikte yükseltmeye, baskı yasalarına karşı durarak, devrimcilerle dayanışmaya çağırdı.

Dr. Banu BÜYÜKAVCI, Dr. Sinan AYDIN ve Sami SOLMAZ`ın    yeniden tutuklanmasına karşı tepki koyan kurumlar ortak açıklamalar yapmışlardı. 8 Temmuz Pazartesi günü davanın görüldüğü Münih yüksek eyalet mahkemesi önünde kalabalık bir kitle tutuklamaları protesto etmiş ve devrimcilerle dayanışma mitingi düzenlemişlerdi.

AHM- Nürnberg