Ana Sayfa Avrupa Parti ve Devrim Şehitleri Paris’te coşkuyla anıldı

Parti ve Devrim Şehitleri Paris’te coşkuyla anıldı

Partizan tarafından Avrupa’da gerçekleştirilen Ocak ayı anma etkinliklerinden bir tanesi de Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirildi.

9 Şubat Cumartesi günü saat 14’te başlayan etkinliğe yoğun ilgi vardı. Yaklaşık 80 kişinin katıldığı etkinlik açılış konuşması ve saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından ilk olarak TKP/ML-MK’nın “Şan Olsun Partimizin ve Devrimin Bilgeliği, Yetkinliği ve Teminatı Olan Şehitlerimize” başlıklı açıklaması okundu. Açıklamanın ardından kitle tarafından “Yaşasın partimiz TKP/ML” sloganı atıldı.

Etkinlik sinevizyon gösterimiyle devam etti. “Sınırlı bir yaşamı sınırsız bir davaya adayanlar için” başlıklı sinevizyon 35 dakika sürerken, oldukça ilgiyle takip edildi. Sinevizyonun ardından “Gerillalar Ölmez, Yaşasın Halk Savaşı” sloganı haykırıldı.

Sinevizyonun ardından ise TKP/ML dava tutsaklarının “Selam Olsun Umudu Büyüten Şehitlerimize” başlıklı mesaj okundu.

Mesajın ardından bir kadın Partizan okuru tarafından 12’ler için yazılan şiir okundu. Fransız ve Türkiyeli kurumların da katıldığı etkinlikte bir MLKP ölüm orucu gazisi de söz alarak konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Partizan Müzik Topluluğu tarafından müzik dinletisine geçildi. Kitleyle birlikte Partizan ezgileri söylendikten sonra son olarak şehitler için şiir ve marşlar okundu.

Oldukça yoğun katılımın olduğu etkinlik müzik dinletisinin ardından sonlandırıldı.