Ana Sayfa Avrupa Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez Mücadelemizde Yaşayacak!

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez Mücadelemizde Yaşayacak!

 

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez Mücadelemizde Yaşayacak!

Fransa’nın başkenti Paris’te 9 Ocak 2013’te katledilen PKK kurucularından Sakine Cansız, KNK ParisTemsilcisi Fidan Doğan ve Gençlik Hareketi üyesi Leyla Şaylemez isimli üç Yurtsever Kürt Kadının, Türk MİT`inin yönlendirdigi bir tetikçi katil tarafından gündüz vakti ve Paris’in göbeğinde bir apartman dairesinde katledilmesinin üzerinden 6 yıl geçti.

Faşist Türk devleti organizeli bir katliam şebekesidir. Muhalif olan herkesi bastırmak, zindana atmak yanında katletmekle tarihini şekillendirmiştir. Bunu doğrudan kolluk güçleri ile yaptığı gibi isimleri çete, gladyo, komando, kontrgerilla vs şeklinde döneme göre değişen ama işlevi suikast ve katliam olan güçleri de devreye sokmuştur, sokmaktadır. Bu güçler doğrudan devletin istihbaratı ve özel birimleri ile çalışıp yönlendirilir. Topal Osman’dan Ogün Samasta, Alaaddin Çakıcıdan Ömer Güneye hepsi bu organizasyonun parçası ve uzantısıdır. Devlet bu güçlerle muhaliflerini, yurtseverleri, devrimcileri, komünistleri katleder ve işi bittiğinde onları da ortadan kaldırır. Bu bir gelenektir. Bu yolla onlarca aydın, yüzlerce devrimci ve komünist katledilmiştir. Ama asıl olarak on binlerce Kürt bu şekilde 90’larda ve devamında bu yolla kıyımdan geçirilmiştir.

Türk devleti sadece Türkiye’de tespit ettiği devrimcileri, yurtseverleri, komünistleri katletmekle kalmıyor. Yurt dışındaki devrimci ve yurtseverler de Avrupa’da tespit edildiklerinde Türk devletinin yönlendiriciliğinde, uzantılarının veya MİT elemanlarının görevlendirilmesiyle katlediliyorlar.

TKP/ML’den Katip Saltan 1981, Nubar Yalım ise 1982 yılında Hollanda ve Almanya’da;

1994 yılında Londra’da sendikacı Mehmet Kaygısız, Kürdistan Dayanışma Komitesi Başkanı Teofilas Yorgiadis 20 Mart 1994’te Lefkoşe’de evinin önünde;

31 Aralık 1994’de Halkın Günlüğü taraftarları olan Nurettin Topuz, Mustafa Akgün, Mustafa Aksakal Almanya’da;

Son olarak Paris’in ortasında 9 Ocak 2013’de PKK kadroları ve sembol isimleri Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez Faşist Kemalist diktatörlüğün katlettiği devrimcilerdir.

Bu katliamların her biri karanlıkta kalmıştır. Yakalanan tetikçilerden Kimisi TC’nin istihbarat elemanı olarak sahiplenmesiyle serbest bırakılmış, kimisi hiç açığa çıkmamıştır. Paris katliamının tetikçi Ömer Güney ise soruşturma sürerken “hastalanarak” ölmüştür. Böylece bu dosyada kapatılmıştır.

Paris`te Katledilişlerinin 6. yılında Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez şahsında tüm katledilenleri anıyoruz !

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez Mücadelemizde Yaşayacak!

*KCDK-E, Paris katliamının altıncı yıldönümü dolayısıyla, Faşist Türk devletinin Kürdistan coğrafyasında tasarladığı büyük katliam ve işgalci konsepte karşı güçlü bir tepki ve hesap sorma yürüyüşü olarakta ele alınacak şekilde; 12 OCAK 2019 Cumartesi günü PARiS`te Merkezi bir yürüyüş düzenlenmektedir.

Her milliyetten halkımızı ve ilerici, devrimci güçleri Anma yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz.