Ana Sayfa Avrupa Şiyar Xelil Açlık Grevinin 48.Gününde…

Şiyar Xelil Açlık Grevinin 48.Gününde…

NÜRNBERG: İmralı`da ağır tecrit altında tutulan Kürt Ulusunun önderlerinden Abdullah Öcalan`a ve Türkiye-Türkiye Kürdistanı hapishanelerinde tutsaklara yönelik, Tecrite ve İzolasyona karşı Leyla Güven öncülüğünde başlatılan Açlık grevleri, hapishanelerde devam ederken, dayanışma amaçlı Avrupa`da başlatılan süresiz dayanışma  Açlık grevleri de Avrupanın bir çok kentinde kitleselleşerek  devam ediyor.

Açlık grevine Nürnberg de başlayan ve 48 günden beri Nürnberg Medya Halkevi dernek lokalinde Açlık grevi eylemini sürdüren Şiyar Xelil`de bunlardan biri.

Açlık grevinin 48. Gününde olan Şiyar Xelil`i düzenli sağlık kontrolünden geçiren Dr. Sinan Aydın, Şiyar Xelil`in açlık grevine başladığından bu güne 9 kilo kaybettiğini ve ritm bozukluğu başladığını belirtti.

Açlık grevinde bulunan Şiyar Xelil`i  sıklıkla dayanışma ve destek için, ziyaret eden devrimci kurumlardan biri olan Partizan Nürnberg,  Medya Halkevinde eylemini sürdüren Şiyar Xelil`i bugünde ziyaret etti ve TKP/ML davasından 4 yıldan bu yana tutuklu Seyit Ali Uğur ve Deniz Pektaş ın Gablingen ve Münih hapishanelerinde 12 Mart`ta dayanışma amaçlı  5 günlük açlık grevine başladıkları konusunda bilgilendirme yaptı.

AHM – Nürnberg

14-03-2019