Ana Sayfa Avrupa Umut Yayımcılıktan çıkan 7 yeni Kitap  Avrupa`da dağıtımda

Umut Yayımcılıktan çıkan 7 yeni Kitap  Avrupa`da dağıtımda

Umut Yayımcılıktan çıkan 7 yeni kitap  Avrupa`da dağıtımda

Türkiye`de  sınıf bilinçli proletaryanın devrimci yayın çizgisinin sürdürücülerinden olan Umut Yayımcılık, son 1 yılda 7 adet Kitap basımı gerçekleştirdi.

Önümüzdeki süreçte Marksist, Leninist, Maoist kitaplar ve yapıtlar ile devrimci düşün dünyasına hizmet etmesi amacıyla yeni kitap çalışmalarının olduğu da duyuruldu.

Kitlelerin doğru devrimci siyasal çizgiyle tanışması, geçmişe ve geleceğe dair devrimci birikim ve tecrübelerin yeni kuşaklara aktarılmasına yönelik sürdürülen basım yayım faaliyetini sürdüren Umut Yayımcılk tarafından basımı yapılarak çıkartılan kitaplar şunlar;

Büyük Ekim Devrimi ile perdesi açılan 20. yüzyıl sosyalist deneyimlerinin mirasını aktaran, “Ekim Devrimi’nin 100.yılı vesilesiyle 20. Yüzyıl Sosyalist Deneyimlerinin Mirası”, yazar Hasan Aksu’nun Proletarya Partisi’nin 1975-82 sürecinden kesitler aktaran, “Şafak Alazında Harpagos’a Kafa Tuttuk”kitabının düzenlenmiş ikinci baskısı, Yunanlı komünist, YKP (ml) lideri Grigoris Konstantopoulos’un işçi sınıfına dair, “İşçi Sınıfının Tarihi Misyonu” ve Gerard Walter’ın Lenin’e dair kalem aldığı “Lenin” adlı biyografi, Samet Polat tarafından kaleme alınan “Eylem Yürekli Çocuklar” ile Kavin Cem Cuma tarafından kaleme alınan “Keşiş” ve yine Kavin Cem Cuma tarafından kaleme alınan “Onlara, Onlar Gibi Olanlara” isimli şiir kitapları  Umut Yayımcılık’tan çıktı.

Teorik çalışmaya önem vererek,“siyasi çalışma bütün çalışmaların can damarıdır” bilinciyle; dağıtımda olan kitapların incelenmesi ve okunması için; Kitaplar, Umut Yayımcılık’ a ait sosyal medya adreslerinden sipariş verilerek ya da Umut Yayımcılık bürolarından alınabileceği gibi, Avrupa`da  ATİGF, İTİF  dernekleri  ile Partizan ve Yeni Demokrasi gazetesi dağıtımcıları üzerinden de temin edebilirsiniz.

Mail: [email protected]

Mail: [email protected]  Telefon: 0212 235 20 22

Adres: İskenderpaşa Mah. Horhor Cad. No/70-4 Fatih/İst